Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wybudowało tymczasową ciepłownię, zasilaną niskoemisyjnym gazem, aby dostarczać ciepło do południowo-wschodniej części miasta. Dotychczasowy dostawca energii cieplnej wypowiedział umowę dla ponad 3-tysięcznej dzielnicy Posada.
W Zakładzie Ciepłowniczym SPGK zainstalowano trzy kotły gazowe o łącznej mocy ponad 8 Megawatów, zdolne do podgrzewania wody do 135 stopni Celsjusza. Ma to w pełni zabezpieczyć potrzeby odbiorców w najzimniejszych miesiącach. Koszt wynajmu kotłów na sezon grzewczy wynosi 500 tys. zł.
Równocześnie trwają przygotowania do budowy Elektrociepłowni Posada, która ma być gotowa w 2026 roku. Inwestycja obejmuje budowę sieci ciepłowniczej łączącej Posadę z miejską siecią przy ul. Kiczury. Prezes SPGK, Agnieszka Leszczyńska, podkreśliła, że projekt ma na celu stworzenie bezemisyjnej instalacji, zapewniającej bezpieczeństwo energetyczne i stabilność cenową. System energetyczny będzie oparty o odnawialne źródła energii i kocioł elektrodowy. (PAP)





![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

