Jest pisarką, poetką, malarką, animatorka kultury, a także historykiem, która swoje zawodowe życie przepracowała w bibliotece Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Na emeryturze przeprowadziła się do Rzeszowa. Ostatnio dr Jadwiga Buczak odebrała brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” z rąk wicewojewody Wiesława Buża, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Relacja Anny Leśniewskiej.
Fot. Anna Leśniewska









![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

