Termomodernizacja obiektów oświatowych oraz kontynuacja inwestycji wodno – kanalizacyjnych to główne zadania miasta i gminy Baranów Sandomierski na przyszły rok. W projekcie budżetu samorządu na realizację tych inwestycji przewidziano ponad 15 milionów złotych.
Tuż po Nowym Roku rozpocznie się rozbudowa sieci kanalizacyjnych w miejscowościach Durdy i Marki. Ponadto w Ślęzakach kontynuowane będą pracy przy rozbudowie stacji uzdatniania wody. Na te cele przeznaczono ponad 10 i pół miliona złotych. Natomiast prawie 5 milionów złotych kosztować będzie termomodernizacja obiektów oświatowych. Jak poinformował burmistrz Baranowa Marek Mazur, realizacja tych przedsięwzięć będzie możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Polski Ład, Krajowego Planu Odbudowy oraz od samorządu województwa podkarpackiego.
Tekst: R. Pytka




![Zderzenie aut w powiecie tarnobrzeskim. Zablokowana jest droga powiatowa [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-120x86.jpg)


