W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Chmielowie powstanie nowa droga. Inwestycja jest możliwa, dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Nowy odcinek będzie miał ponad 500 metrów długości i 7 metrów szerokości. Jego konstrukcja pozwoli na ruch pojazdów o nacisku na oś do 11,5 tony. Dodatkowo, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, pełne oświetlenie oraz dwa przejścia dla pieszych – w tym jedno o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, wyposażone w sześć lamp.
Koszt budowy to ponad 4,2 mln zł. Jak wyjaśnia burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, znaczna część pieniędzy zostanie przeznaczona na zabezpieczenie istniejącej infrastruktury oraz przebudowę sieci gazowej w Chmielowie.
Nowa droga usprawni komunikację w strefie ekonomicznej i ułatwi dojazd do już działających firm. Otworzy też możliwości dla nowych inwestorów. Poprawi połączenie strefy z drogą krajową nr 9. Zakończenie prac planowane jest na koniec października.
Tekst: R. Pytka