Nietypowy gość znalazł schronienie w redakcji Polskiego Radia Rzeszów. Z gniazda wypadło lub zostało wyrzucone pisklę. Kontaktowaliśmy się z Lecznica dla zwierząt „ADA” oraz Robertem Pogorzelskim z Jasła, który specjalizuje się w ochronie ptaków, jak pomóc naszemu pisklakowi. Staramy się uratować malucha. Mamy nadzieję, że przetrwa.
Aktualizacja:
W opiece na pisklęciem pomogła nam weterynarz Agnieszka Borsukiewicz z lecznicy Gepard w Rzeszowie.
Pisklę (prawdopodobnie jest to samiczka) trafiło pod opiekę specjalistów z przemyskiej lecznicy ADA, dokąd zawiozła je nasza redakcyjna koleżanka Olga Hałabud.
fot. Olga Hałabud, Dorota Wilk



















![Uszkodzony gazociąg w Izdebkach. Kilka gospodarstw bez dostaw gazu [AKTUALIZACJA] 20 - Polskie Radio Rzeszów Strażacy oczyścili jezdnię w Haczowie, wyciek z nieszczelnego pojazdu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1140x698-1-350x250.jpeg)



