Zastąpi znajdujące się w tym miejscu skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Miasto szuka już wykonawcy inwestycji. Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański powiedział nam, że przygotowania do przebudowy skrzyżowania Placu Mariackiego oraz ulic Klasztornej, Michałka i Mickiewicza trwały dość długo. Konserwator zabytków początkowo nie chciał zgodzić się na inwestycję w pobliżu bazyliki. Zamianę skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na rondo proponowali mieszkańcy miasta. Ma to usprawnić ruch samochodowy. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku i będą powodować duże utrudnienia dla zmotoryzowanych. Roboty mają być prowadzone bez zamykania skrzyżowania, aby całkowicie nie sparaliżować ruchu w mieście. Na przyszły rok zaplanowano zakończenie prac przy przebudowie pobliskiej ulicy Warszawskiej. Koszt całej inwestycji współfinansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd szacuje na 4,5 miliona złotych.
fot. ilustracyjne

![Pożar ochronki w Grodzisku Dolnym. Ewakuowano dzieci i opiekunów 2 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w przemyskiej firmie zajmującej się dystrybucją płyt drewnopochodnych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-350x250.jpg)
![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Chciał zdać egzamin za kogoś innego. Skończyło się interwencją policji i zarzutami](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831-350x250.jpg)




