Amerykanie relokują wojsko z podrzeszowskiej Jasionki. Wójt gminy Trzebownisko podkreśla, że to standardowa procedura i jest przekonany, że żołnierze USA jeszcze wrócą na Podkarpacie.
„Rotacje wojsk sojuszniczych to normalna rzecz” – tak wycofanie wojsk USA z Jasionki pod Rzeszowem komentuje wójt gminy Trzebownisko. Sławomir Porada, ze spokojem podchodzi do decyzji dowództwa armii USA. Jego zdaniem, wojska amerykańskie w przyszłości wrócą do Jasionki.
Przypomnijmy, Amerykanie oficjalnie ogłosili relokację swojego personelu i sprzętu wojskowego z podrzeszowskiej bazy. Wskazali, że przemieszczenie sił jest elementem strategii, której celem jest poprawa efektywności operacyjnej.
W opublikowanym komunikacie, dowódca armii USA potwierdzali, że relokacja była planowana od kilku miesięcy, a decyzja była konsultowana z polskimi władzami i innymi członkami NATO. Jak zapewniają przedstawiciele polskiego rządu, wojska amerykańskie pozostają w Polsce.
Relacja Sebastiana Jesiołowskiego.
Tekst i fot. Sebastian Jesiołowski





![[AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki 149 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/AKTUALIZACJA-Utrudnienia-na-A4-w-Terliczce-moga-potrwac-do-jutra-11.07.-Czesc-turbiny-wiatrowej-wypadla-z-ciezarowki-5.jpg)

