Mieszkańcy Rzeszowa, w środę (21.06) będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG a także badania dermatologicznego znamion. Na Placu Farnym stanie Medbus, wyposażony w cztery gabinety. Chętni będą mieli okazję spotkać się z dermatologiem, wykonać USG piersi, tarczycy lub jąder. Zapisy rozpoczną się pół godziny przed startem badań, aby z nich skorzystać trzeba okazać dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona a o przeprowadzeniu badań decyduje kolejność zgłoszeń. Dla chętnych osób organizatorzy przewidzieli naukę samobadania piersi i jąder na fantomach.
Kampania „Dzień na U” trwa od 2019 r. w założeniu ma budować wśród kobiet i mężczyzn nawyk regularnego wykonywania badań profilaktycznych, a pracodawców zachęcać do dawania pracownikom dodatkowego czas wolnego na badania w godzinach pracy. Akcja, organizowana przez Fundację Rak’n’Roll w ramach kampanii „Dzień na U”, odbędzie się w godzinach 10:00-18:00

![[ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09528-Poprawione-Szum-120x86.jpg)
![[SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy? 3 - Polskie Radio Rzeszów [SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/kobieta-cieszy-sie-zakupy-pojeciem-120x86.jpg)

![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)




