W Jarosławiu odsłonięto mural „Garnizon Jarosław”, który powstał z inicjatywy Jarosławskiego Stowarzyszenia „Ocalić Przeszłość dla Przyszłości”, we współpracy z Garnizonem Jarosław. Mural powstał na elewacji o pow. 234 m. kw., został wykonany przez artystę Mariusza Brodowskiego specjalizującego się w podobnych formach. W swojej treści mural nawiązuje do tradycji i dziedzictwa Garnizonu Jarosław z okresu II Rzeczypospolitej.
Mural ma przypomnieć nie tylko tych najbardziej znanych, jak gen. bryg. Wacław Wieczorkiewicz, czy gen. dyw. Józef Ludwik Zając, ale także tych wszystkich, którzy byli elitą, także kulturalną i cywilizacyjną ziemi jarosławskiej. Projekt ma upowszechnić wśród oficerów i żołnierzy obecnego Garnizonu Jarosław, ale także młodego pokolenia, tradycje walk o niepodległość, budowy własnego niepodległego, suwerennego państwa, a także heroizm w jego obronie, tak jak to było podczas II Rzeczypospolitej.
Mural odnosi się do godności, honoru, umiłowania Ojczyzny i jej dziedzictwa przez Wojsko Polskie. Odsłonięcie muralu odbyło się w ramach obchodów 30-lecia 14. Dywizji Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza.
Relacja Grzegorza Janiszewskiego.
fot. Grzegorz Janiszewski