W poniedziałek w ratuszu podpisana została umowa na zaprojektowanie tej inwestycji. Droga będzie miała ponad pół kilometra długości oraz chodniki dla pieszych po obu stronach. Ma obsługiwać teren, na którym w przyszłości wybudowana zostanie nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie. W ramach tego zadania powstaną także drogi rowerowe, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Wybudowanych zostanie również ponad 50 nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych.
Projekt inwestycji na osiedlu Mieszka I ma być gotowy na początku przyszłego roku. Miasto zapłaci 276 tys. zł za dokumentację drogi, która połączy aleję Rejtana z ulicą Kustronia.
Opr. D.Kapała

![Pożar magazynu sklepu w Jastkowicach. Ogień został ugaszony 2 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-350x250.jpg)


![Pożar magazynu sklepu w Jastkowicach. Ogień został ugaszony 5 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-120x86.jpg)


