W Przemyślu zakończyło się szkolenie funkcjonariuszy służb celnych z 15 krajów, którzy doskonalili swoją wiedzę i wymieniali dobre praktyki na temat „Kontroli autobusów”. Celnicy, których kraje nie mają granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, mieli po raz pierwszy okazję wziąć udział w kontroli autobusów i samochodów osobowych wjeżdżających z Ukrainy do Polski. Organizatorem szkolenia była grupa ekspercka CELBET i Krajowa Administracja Skarbowa.
Przemyska filia Krajowej Szkoły Skarbowości jest jednocześnie Centrum Kompetencyjnym CELBET w zakresie kontroli autobusów. Dzięki lokalizacji Centrum część praktyczna odbywa się na polsko-ukraińskim przejściu w Medyce. Od początku funkcjonowania Centrum Kompetencyjnego CELBET w Przemyślu przeszkolonych zostało łącznie ponad 300 funkcjonariuszy z 23 krajów: 19 krajów UE i 4 krajów trzecich – Ukrainy, Mołdawii, Serbii i Turcji.
Tekst i zdjęcia: G. Janiszewski



![Kary więzienia dla oszustów „na policjanta” w Przemyślu 4 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-350x250.jpg)
![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


