IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Do godziny 17:00 w czwartek prognozowane są intensywne opady deszczu, miejscami od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 50 kilometrów na godzinę.
Alerty obejmują wszystkie powiaty w regionie, w tym między innymi bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, krośnieński i rzeszowski.
Służby przypominają o zachowaniu ostrożności. Silny wiatr może łamać gałęzie, a intensywny deszcz powodować lokalne podtopienia. Warto zabezpieczyć rzeczy na balkonach i unikać wychodzenia na zewnątrz w czasie burz.
Opr. A.Radochońska


![[AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki 3 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/AKTUALIZACJA-Utrudnienia-na-A4-w-Terliczce-moga-potrwac-do-jutra-11.07.-Czesc-turbiny-wiatrowej-wypadla-z-ciezarowki-5-350x250.jpg)


![[AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/AKTUALIZACJA-Utrudnienia-na-A4-w-Terliczce-moga-potrwac-do-jutra-11.07.-Czesc-turbiny-wiatrowej-wypadla-z-ciezarowki-5.jpg)

