Policja prowadzi wyrywkowe kontrole trzeźwości na drogach. Od początku roku do końca maja – funkcjonariusze zatrzymali ponad 35 tysięcy osób, które kierowały pojazdami, będące pod wpływem alkoholu.
– To o 2,5 tysiąca więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku
– poinformował komisarz Antoni Rzeczkowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Jak podkreślił, policjanci są zdeterminowani, by wyłapywać nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze przeprowadzili o ponad milion sto tysięcy więcej kontroli trzeźwości niż przed rokiem.
Jak zaznaczył komisarz Rzeczkowski, mimo wszystko ogólna sytuacja na drogach się poprawia – spada liczba wypadków i poszkodowanych.
Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych należą nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość. Policja przypomina jednak, że sprawcami wielu najtragiczniejszych wypadków są osoby, które prowadziły pod wpływem alkoholu. (IAR)



![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych-350x250.jpg)

![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

