W najnowszej generacji angiograf i stół hybrydowy została wyposażona salę operacyjna na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
W środę (18 czerwca) sala została otwarta po przeprowadzonej modernizacji.
To bardzo ważny dzień dla przemyskiego szpitala. Pacjenci Oddziału Chirurgii Naczyniowej będą leczeni w lepszych warunkach, przy użyciu światowej klasy sprzętu
-zaznacza Barbara Stawarz, dyrektor placówki.
Kierownik oddziału Piotr Stabiszewski podkreśla, że poprawią się także warunki pracy zespołów operacyjnych i bezpieczeństwo pacjentów.
Nowoczesny angiograf, zamontowany w naszej sali, zdecydowanie obniża dawkę promieniowania, którą podczas zabiegu otrzymuje pacjent i personel. Znacznie lepsza jest również wizualizacja w porównaniu do angiografów starszej generacji
-wyjaśnia.
Koszt modernizacji i wyposażenia sali operacyjnej wyniósł blisko 9,5 miliona złotych. Większość środków przekazał samorząd województwa podkarpackiego.
Tekst i fot: G. Janiszewski









![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

