Instruktaż pierwszej pomocy, pokazy działań ratowniczych i praktyczne ćwiczenia z udziałem wypoczywających. Na basenach ROSiR w Rzeszowie odbyła się dziś (03.07) akcja edukacyjna. O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypominali ratownicy WOPR, strażacy i medycy. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu urzędu miasta.
Ratownik WOPR Karol Krzyżanowski podkreślał, że przed wejściem do wody – zwłaszcza przy dużych różnicach temperatur – należy odpowiednio przygotować organizm. Nie wolno wskakiwać do wody od razu – najpierw trzeba schłodzić klatkę piersiową, karki i plecy, a dopiero potem powoli wchodzić do basenu.
Aspirant sztabowy Przemysław Górczyński z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie przestrzegał przed samodzielnym ratowaniem osoby tonącej.
– W takiej sytuacji najpierw należy wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy, dokładnie wskazując miejsce zdarzenia
– mówił.
– Można też rzucić przedmiot unoszący się na wodzie lub linę wykonaną z ubrań, by pomóc osobie potrzebującej bez narażania siebie
– dodał.
Na basenach ROSiR wypoczywało dziś ponad dwa tysiące osób.
Relację przygotowała Olga Hałabud.
Tekst i fot.: O. Hałabud

![IV liga piłkarska - wyniki ostatniej kolejki sezonu 2 - Polskie Radio Rzeszów Stal Mielec zwycięża w derbach regionu [WYNIKI, ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC027271-350x250.jpg)



![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

