Unia Europejska przeznaczyła 76 milionów euro na budowę linii kolejowej do Lwowa. Na pierwszym etapie, linia będzie przebiegać ze stacji Mostyska, gdzie takie połącznie zostało już przewidziane z Przemyśla, do stacji Sknyliw. Następnie do głównego dworca kolejowego we Lwowie.
To nowe możliwości logistyczne, nowe tempo dla biznesu i pasażerów. Podróż odbędzie się bez przesiadek i opóźnień technicznych na granicy między Polską, a Ukrainą.
Jak zauważył mer Lwowa Andrij Sadowyj, dla miasta jest to kolejny krok w kierunku tego, by stać się kluczowym węzłem komunikacyjnym między Ukrainą, a Europą.
Relacjonował nasz korespondent w Ukrainie Stefan Rodycz.
Tekst: S. Rodycz / Fot. archiwum PRRz




![Prezydent w Jasionce: Dzięki takim miejscom możliwa jest obrona Ukrainy [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Prezydent w Jasionce: Dzięki takim miejscom możliwa jest obrona Ukrainy [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/Nwarocki-120x86.jpg)



