Na granicach polsko-niemieckich oraz polsko-litewskich prowadzone są kontrole dla pojazdów wjeżdżających na teren naszego kraju. Minister spraw wewnętrznych Tomasz Siemoniak podkreśla, że kontrole przebiegają sprawnie i spokojnie.
Ministerstwo ogłosiło także zmianę organizacji ruchu przy przejściach granicznych. Kierowcy są proszeni o zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do obowiązujących limitów prędkości.
W Zachodniopomorskiem na granicy z Niemcami działają cztery stałe punkty kontrolne: na przejściach granicznych w Lubieszynie, Kołbaskowie, Rosówku i Krajniku Dolnym.
Kontrola na granicy z Niemcami i Litwą ma nie dopuścić do wjazdu do Polski osób, które w naszym kraju nie mogą przebywać legalnie.
Tak zwane patrole obywatelskie nie są na granicy potrzebne
– mówił w Kołbaskowie, po uruchomieniu kontroli, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański.
W poniedziałek (7 lipca) od północy na granicach polsko-niemieckich oraz polsko-litewskich prowadzone są kontrole pojazdów wjeżdżających na teren naszego kraju.
Kontrole na granicy polsko-litewskiej odbywają się płynnie.
IAR


![Święty Mikołaj przybył do Ukrainy [ZDJĘCIA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Święty Mikołaj przybył do Ukrainy [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/к3-e1765011838806-120x86.jpg)






