Do tragedii doszło w środę (9 lipca) w nocy w miejscowości Zyndranowa w gminie Dukla. Niemal doszczętnie spłonął tam dom jednorodzinny.
Zostaliśmy zaalarmowani około godziny 02:00. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży a dostęp do tego terenu był trudny ze względu na specyfikę terenu
– przekazał Polskiemu Radiu Rzeszów młodszy brygadier Marcin Kijowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
W trakcie wybuchu pożaru wewnątrz przebywały dwie osoby, mieszkające tam małżeństwo. Oboje lekko podtruli się gazami pożarowymi, ale nie musieli być hospitalizowani.
Obecnie przebywają u swoich sąsiadów, którzy zapewnili im schronienie.
Tekst: J.Chodyniecki





![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 7 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

