Były proboszcz w Jeżowem w powiecie niżańskim stanie przed sądem pod zarzutem przywłaszczenia ponad 600 tysięcy złotych na szkodę tamtejszej parafii. Ponadto prokurator zarzucił 73-letniemu Krzysztofowi P. usunięcie dokumentów, w tym księgi finansowej parafii.
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadziła śledztwo w tej sprawie wskutek zawiadomienia złożonego przez Sandomierski Sąd Biskupi. Z ustaleń wynika, że Krzysztof P. miał przywłaszczyć co najmniej 600 tysięcy złotych, które przelane zostały na konto parafii z tytułu odszkodowania za nieruchomości przejęte na budowę drogi ekspresowej S-19. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Za przywłaszczenia mienia znacznej wartości Kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.
Opr. D. Kapała

![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 2 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-350x250.jpg)





