Posiadanie broni palnej bez wymaganego pozwolenia, kierowanie gróźb karalnych i usiłowanie kradzieży z włamaniem, to zarzuty jakie usłyszał 38-latek. Mężczyzna wybił szybę w oknie i próbował włamać się do niezamieszkałego budynku. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednej z posesji w powiecie strzyżowskim w miejscowości Zawadka. Kiedy napastnik został przyłapany na gorącym uczynku przez świadka, zaczął mu grozić bronią palną i uciekł. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów
Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania rewolweru sześciostrzałowego bez wymaganego pozwolenia, kierowania gróźb pozbawienia życia oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 48-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Opr. J. Ślońska





![Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Pozar-w-zakladzie-motoryzacyjnym-w-Sedziszowie-Malopolskim-AKTUALIZACJA-2.jpg)

