Przed nami szósta edycja Podkarpackiego Szlaku Filmowego, projektu który gromadzi widzów i twórców kina w miejscach, w których były realizowane filmy.
W tym artykule
Projekt Podkarpacki Szlak Filmowy został zainicjowany w 2020 roku. Pierwsze otwarcie szlaku miało miejsce w Jaśliskach, później, w 2021 roku otwarcie odbyło się w Przemyślu, w 2022 roku w Bieszczadach, kolejne w 2023 roku w Jarosławia, a rok temu w Sanoku.
Filmowcy pokochali kolbuszowski skansen
9-10 sierpnia organizator wydarzenia, czyli Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza do w Kolbuszowej. Filmowcy ukochali sobie kolbuszowski skansen. Nie bez powodu, to jedyne w swoim rodzaju miejsce urzeka niepowtarzalnym klimatem starych chat i zachowaną atmosferą polskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku. To tutaj powstał kultowy już serial Netflixa „1670″, a także ważne w polskiej kinematografii filmy jak „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego czy „Kos” Pawła Maślony.
Projekcje filmów w plenerze
Otwarcie szóstego punktu na mapie Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Kolbuszowej wypełnią plenerowe projekcje filmowe, spotkania z twórcami, spacery śladem filmowych bohaterów, koncert oraz atrakcje w klimacie „1670” – wszystko osadzone w autentycznej przestrzeni dawnej wsi, w której osadzili swoje pomysły twórcy filmów i seriali.
Przez cały weekend działać będzie strefa relaksu nad stawem oraz przystań z możliwością rejsu galarem flisackim. Pomiędzy kolbuszowskim dworcem kolejowym a skansenem będzie kursował bezpłatny autobus dla uczestników wydarzenia. Wstęp na teren skansenu będzie bezpłatny od godz. 13.00, a wszystkie wydarzenia będą otwarte dla uczestników.
Informacje na stronie Podkarpackiego Szlaku Filmowego
Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://filmowepodkarpacie.pl/pl/o-szlaku-2/614-psfkolbuszowa Warto także obserwować stronę Podkarpackiego Szlaku Filmowego na Facebooku: https://www.facebook.com/filmowepodkarpacie
Organizatorem wydarzenia jest Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Współorganizatorami są Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i miasto Kolbuszowa. Partnerem wydarzenia jest Netflix. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu województwa podkarpackiego oraz ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Z Martą Kraus dyrektorką Podkarpackiej Komisji Filmowej rozmawia Adam Głaczyński:
Tekst: A. Głaczyński, fot. A. Głaczyński, Podkarpacka Komisja Filmowa






![Ponad 12 milionów złotych na innowacje dla szkół rolniczych na Podkarpaciu [ZDJĘCIA] 11 - Polskie Radio Rzeszów Ponad 12 milionów złotych na innowacje dla szkół rolniczych na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/Grafika_Media_FB-120x86.jpg)
![Uczniowie ze szkół rolniczych zmierzyli się z wiedzą o bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym [ZDJĘCIA] 12 - Polskie Radio Rzeszów Uczniowie ze szkół rolniczych zmierzyli się z wiedzą o bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_0267-120x86.jpeg)




