Późnogotycka rzeźba Madonny z Dzieciątkiem z 1520 roku opuściła mury Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich i teraz można podziwiać ją w kaplicy pałacowej Muzeum w Przeworsku. Ta monumentalna rzeźba pochodzi właśnie z Przeworska, ale gdzie dokładnie się znajdowała, nie wiadomo. O losach Madonny z Dzieciątkiem Bernadeta Szczypta rozmawiała z dyrektorem przeworskiego muzeum Łukaszem Mrozem.
Tekst i fot. B. Szczypta








