71-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród w ciągu jednego tygodnia dwukrotnie wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem miał 3 promile, kilka dni później – blisko 2,5 promila.
Pierwsze zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy policjanci otrzymali dnia 11 sierpnia. Świadek zauważył mężczyznę pod sklepem w Kątach, gdy ten próbował odjechać samochodem. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Kilka dni później, patrol drogówki zatrzymał w Kątach toyotę, której kierowca nie miał zapiętych pasów. Okazało się, że za kierownicą siedzi ten sam mężczyzna. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu.
71-latek będzie odpowiadał przed sądem za dwukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień oraz brak pasów bezpieczeństwa. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Oprac. Mariusz Piątkiewicz / Fot.: KPP Jasło




![Pożar ochronki w Grodzisku Dolnym. Ewakuowano dzieci i opiekunów 5 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w przemyskiej firmie zajmującej się dystrybucją płyt drewnopochodnych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-120x86.jpg)
![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

