Po 3-letnim remoncie podróżni będą mogli ponownie korzystać z dworca PKP w Rzeszowie. W przyszłym tygodniu planowane jest oddanie obiektu do użytku. Prace rozpoczęły się w 2022 roku.
Rzeszowski dworzec kolejowy odzyskał wygląd z lat 60-tych ubiegłego wieku. Odnowiono też m.in. wnętrze budynku, aby spełniało współczesne standardy obsługi podróżnych. Jest tam przestronna poczekalnia, są elektroniczne tablice informacyjne i nowe ławki.
Z dworca można dostać się na poziom „minus1”, gdzie znajdują się toalety, lokale usługowe oraz parking podziemny, będący częścią Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Za tę inwestycję odpowiadało miasto.
PKP tłumaczy opóźnienie w remoncie dworca koniecznością wykonania dodatkowych robót zamiennych w zakresie konstrukcji budynku oraz prac archeologicznych. Modernizacja budynku kosztowała ponad 22 miliony złotych.
Opr. D.Kapała





![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

