Rzeszów przyłączył się do obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. To inicjatywa promującej zrównoważony transport i działania proekologiczne. Celem jest zachęcenie mieszkańców do zostawienia samochodu w domu i wyboru roweru lub miejskiego autobusu. Akcja rozpoczęła się we wtorek (16.09) i potrwa do niedzieli (21.09)
Specjalną atrakcję przygotowały Rzeszowskie Piwnice. Dla osób, które dotrą tam w sposób przyjazny środowisku, obowiązuje zniżka na bilety. Aby z niej skorzystać, wystarczy w kasie powiedzieć hasło: „Mobilni płacą mniej”. Szczegóły dostępne są na stronie: rzeszowskiepiwnice.pl.
Od wtorku do piątku zwiedzanie z przewodnikiem kosztować będzie 20 złotych, a w weekend indywidualne zwiedzanie – 10 złotych. Promocja obowiązuje wyłącznie przy zakupie biletów stacjonarnie.
Oprac. MP





![Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wypadek-na-drodze-krajowej-nr-84.-Jedna-osoba-ranna.webp)


