Marceli D. odpowie m.in. za naruszanie praw pracowniczych, mobbing i przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego.
Prokuratura: psychiczne znęcanie nad pracownikami
Z ustaleń śledztwa wynika, że Marceli D. wielokrotnie dopuszczał się psychicznego znęcania nad pracownikami. Według prokuratury przejawiało się to w upokarzaniu i zastraszaniu podwładnych, nierównym rozdzielaniu obowiązków oraz używaniu wulgaryzmów.
Skutki zachowań przełożonego
Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Łańcucie, działania oskarżonego miały bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne pracowników. W jednym z przypadków doprowadziły do targnięcia się na życie przez jednego z pokrzywdzonych.
Akt oskarżenia trafił do sądu
Czyny oskarżonego zakwalifikowano jako przekroczenie uprawnień, naruszenie praw pracowniczych oraz znęcanie psychiczne. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.




![Zablokowane drogi w regionie. Utrudnienia w Jasienicy Rosielnej i Bajdach [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Zablokowane drogi w regionie. Utrudnienia w Jasienicy Rosielnej i Bajdach [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/738843221_1330374395970544_3316265377180192597_n-120x86.jpg)


