Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie apeluje do mieszkańców Rzeszowa i całego Podkarpacia o pilne oddawanie krwi. Szczególnie potrzebna jest grupa A RhD+, której zapasy są obecnie bardzo niskie.
Gdzie można oddać krew?
Donacje przyjmowane są w siedzibie RCKiK przy ulicy Wierzbowej 14 w Rzeszowie oraz w terenowych oddziałach w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Sanoku, Dębicy i Mielcu.
Każda donacja jest teraz kluczowa
Placówka podkreśla, że w obecnej sytuacji każda oddana jednostka krwi ma szczególne znaczenie i może realnie pomóc pacjentom oczekującym na leczenie.





![[AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki 7 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/AKTUALIZACJA-Utrudnienia-na-A4-w-Terliczce-moga-potrwac-do-jutra-11.07.-Czesc-turbiny-wiatrowej-wypadla-z-ciezarowki-5.jpg)

