Uczniowski Klub Sportowy LPFA Tarnobrzeg nie otrzymał dotacji celowej na rozwój młodych zawodników.
Jak poinformował Polskie Radio Rzeszów prezes klubu Wiktor Kuraś, klub jest jedyną z 18 organizacji sportowych w Tarnobrzegu, które nie uzyskały finansowego wsparcia od miasta. Jego zdaniem brak pieniędzy sprawia, że dzieci trenujące w UKS nie mają równych szans na doskonalenie swoich umiejętności w porównaniu z podopiecznymi innych klubów.
Wyjaśnieniem szczegółów sprawy zajął się Mikołaj Tomasiewicz, który rozmawiał z młodymi piłkarzami i ich rodzicami podczas jednego z treningów. Poprosił też o komentarz prezesa klubu, Wiktora Kurasia.
Gościem audycji był prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak, którego pytaliśmy o przyczyny negatywnego rozpatrzenia wniosku UKS LPFA
o dotację celową.
Audycję Sprawa w toku prowadziła Iwona Piętak.



![Dzień Rodzeństwa. Mieszkańcy Rzeszowa mówią, czym jest więź z siostrą i bratem [SONDA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Dzień Rodzeństwa. Mieszkańcy Rzeszowa mówią, czym jest więź z siostrą i bratem [SONDA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/Dzien-Rodzenstwa.-Mieszkancy-Rzeszowa-mowia-czym-jest-wiez-z-siostra-i-bratem-SONDA-350x250.jpg)



