Dwie karty do głosowania
Wybory na Węgrzech potrwają od szóstej do dziewiętnastej. Każdy z wyborców otrzyma dwie karty. Na jednej wydrukowane są nazwiska kandydatów w danym okręgu jednomandatowym. Druga karta to krajowe listy partyjne. W tym roku pięć partii zdołało uzbierać odpowiednią liczbę kandydatów, aby wystartować w tym wyścigu.
Cząstkowe wyniki po zamknięciu lokali
Liczenie głosów z lokali na terenie Węgier z reguły przebiega szybko, ale cząstkowe wyniki państwowa komisja wyborcza podać może dopiero po zamknięciu ostatniego lokalu. Większość głosów powinna być zliczona do poniedziałkowego (13.04) poranka, ale pozostaje jeszcze kwestia niemal pięciuset tysięcy głosów korespondencyjnych z zagranicy- co może stanowić nawet siedem procent ogólnej liczby oddanych głosów.
Węgierskie organy wyborcze poinformowały, że ostateczne wyniki i podział mandatów poznać możemy nawet w przyszłą sobotę (18.04).





![Stal Mielec zwycięża w derbach regionu [WYNIKI, ZDJĘCIA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Stal Mielec zwycięża w derbach regionu [WYNIKI, ZDJĘCIA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC03418.jpg)


