Kamper Polskiego Radia Rzeszów znowu w drodze!
Tym razem wyruszyliśmy w daleką podróż na drugi koniec Polski. Dokładnie do Augustowa w województwie podlaskim. Nasz dziennikarz wraz z redaktorem Polskiego Radia Białystok opowiedzieli o Kanale Augustowskim, który w tym roku obchodzi 200-lecie. Były też rozmowy o augustowskich jagodziankach oraz o Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym. Z historią budowy Kanału Augustowskiego związana jest postać jednego z najwybitniejszych polskich wojskowych XIX wieku – generała Ignacego Prądzyńskiego. To właśnie on w 1823 roku opracował projekt wielkiej inwestycji.
Audycję prowadzili Łukasz Wacławek i Wojciech Kujałowicz.
fot. Filip Kłęk






































![[ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec 74 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09528-Poprawione-Szum-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. Finał XIX konkursu plastycznego w Przemyślu 75 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. Finał XIX konkursu plastycznego w Przemyślu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/1000047997-e1765729497108-120x86.jpg)




