Muzealnicy z kolbuszowskiego skansenu zaplanowali dziś (8 sierpnia) spotkanie z pszczelarzem Jackiem Warcholakiem z Pasieki Maciejka, który opowie o życiu pszczół, warsztacie pracy i nauczy, jak wykonać świecę z pszczelego wosku.
Będzie można też posłuchać prelekcji fizjoterapeutki, która zaprezentuje leczniczy masaż miodowy. Nie zabraknie warsztatów, podczas których turyści przygotują musujące kule do kąpieli z miodem, a przewodnik udostępni wnętrze ula pawilonowego, by każdy zobaczył z bliska pracę pszczół.
Spotkanie rozpocznie o godz. 10:00 i potrwa do 14:00. To już kolejna wakacyjna propozycja kolbuszowskiego Muzeum Kultury Ludowej. W środę (9 sierpnia) odbędą się warsztaty toczenia naczyń na kole garncarskim.
Tekst: Alicja Karłowska, fot. MKL Kolbuszowa



![Pożar w zakładzie mięsnym w Woli Raniżowskiej [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w szwajcarskim kurorcie Crans-Montana: jedna osoba z Polski wśród rannych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/strazak-gotowy-swojej-misji-1-350x250.jpg)




