Suburbanizacja – trend, który zyskuje na znaczeniu
Coraz więcej Polaków opuszcza duże miasta. Jak informuje Polski Instytut Ekonomiczny, tylko w 2022 roku ponad 53 tys. mieszkańców wyprowadziło się z miast. Mamy do czynienia ze zjawiskiem suburbanizacji, czyli procesem migracji ludności z centrów miast na tereny podmiejskie. Zjawisko to niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i negatywne skutki.
Nowi mieszkańcy a lokalna społeczność
Czy łatwo być nowym członkiem społeczności? Jak długo pozostaje się obcym dla miejscowych?
Gościem audycji „Pisma i znaki” była dr Agata Nijander-Dudzińska, socjolożka z Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Alicja Karłowska.







