Niebezpieczna ucieczka
Jasielska policja poinformowała dzisiaj (16.06) o zdarzeniu, do którego doszło na początku czerwca. Policjanci z wydziału ruchu drogowego na ul. Piłsudskiego w Jaśle postanowili zatrzymać czarne Audi. Kierujący nie zastosował się jednak do poleceń, dlatego funkcjonariusze rozpoczęli pościg.
Kierowca audi, jadąc w kierunki miejscowości Wolica, łamał przepisy drogowe, nie stosował się do znaków STOP na przejazdach kolejowych i skrzyżowaniach.
Policjant zatrzymał rozpędzone Audi
Podczas ucieczki pasażer Audi zaczął wyrzucać z auta zawiniątka. Po kilku minutach kierowca wjechał w zarośla i zaczął uciekać pieszo. Nie zabezpieczył jednak auta przed stoczeniem.
Jeden z policjantów musiał użyć siły mięśni, żeby wyhamować Audi, które uderzyłoby w radiowóz. Kiedy to zrobił, natychmiast pobiegł za kierowcą i po przebiegnięciu kilkuset metrów zatrzymał mężczyznę
– relacjonuje jasielska policja.
W tym czasie inni funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego pasażera, który również próbował uciekać pieszo.

Narkotyki przy drodze i w mieszkaniu
Okazało się, że kierowca Audi miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało w organizmie 35-latka obecność amfetaminy i marihuany.
Funkcjonariusze odnaleźli woreczki z amfetaminą oraz marihuaną, wyrzucone z auta przez pasażera. Potem udali się do jego mieszkania. Tam przebywał 27-latek, przy którym znaleźli marihuanę i amfetaminę, wagę elektroniczną, kilkadziesiąt woreczków strunowych oraz 4 tys. złotych.
Areszt dla 27-letniego mężczyzny
27-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Jaśle zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Odpowiedzialności nie unikną także 35 i 29-latek. Młodszy z nich odpowie za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, starszy odpowie przed sądem za ucieczkę, prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego i mimo cofnięcia uprawnienia do kierowania. Nie uniknie także konsekwencji za szereg popełnionych wykroczeń podczas ucieczki.


![Rowerzysta zabrany do szpitala po zderzeniu z samochodem 4 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-350x250.jpg)

![Pożar traw i nieużytków w Dąbrowicy. W akcji pięć zastępów straży pożarnej 6 - Polskie Radio Rzeszów 31 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem na poligonie Lipa – spłonęło 25 hektarów lasu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/firefighter-5799151_1280-120x86.jpg)


