Zespół kultywuje folklor i narodowe tradycje
Na tle ukwieconej łąki widać ubrane w ludowe stroje postacie i tancerzy. Zespół „Igloopolanie” powstał w 1978 roku pod patronatem Kombinatu Rolno-Przemysłowego „Igloopol”. Kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje.
„Igloopolanie” ćwiczą w Domu Kultury „Mors”
Tańczy, śpiewa i gra w nim prawie 170 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Na co dzień ćwiczą w Domu Kultury „Mors”. Od 1995 roku zespołem opiekuje się Miejski Ośrodek Kultury. Mural poświęcony „Igloopolanom” już można oglądać w Parku Słonecznym, ale oficjalnie zostanie odsłonięty w poniedziałek.







