Dzisiaj kamper Radia Biwak dojechał do Lutowisk na Dzień Żubra. Rozmawialiśmy o ochronie tych zwierząt, obejrzeliśmy zawody drwali i zawody strzeleckie, zajrzeliśmy na wystawę rasowych psów myśliwskich i spotkaliśmy się z autorami książek o Bieszczadach. Marta Ziemniewicz, zastępcza nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska, przypomniała w naszej audycji, że w tym roku mija 60. rocznica sprowadzenia tutaj żubrów. Można je oglądać w Zagrodzie Pokazowej w Mucznem.
Audycję prowadzili Iwona Piętak i Dawid Osysko.
fot. Marek Maśniak
Sponsor

Patronat Medialny






































![Wypadek na S19 w Stobiernej. Jedna osoba ranna, utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA] 40 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)

![Śmierć kobiety po ataku niedźwiedzia. Najprawdopodobniej zaatakował samiec niedźwiedzia [AKTUALIZACJA] 42 - Polskie Radio Rzeszów Śmierć kobiety po ataku niedźwiedzia. Najprawdopodobniej zaatakował samiec niedźwiedzia [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_133233-1-350x250.jpg)

![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


