Premier Mateusz Morawiecki napisał, że Donald Tusk to niebezpieczny manipulator. W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych szefa rządu przypomniano działania i wypowiedzi byłego premiera, lidera PO w sprawie wieku emerytalnego.
– Nie dajcie mu się oszukać
– dodał.
W filmie przypomniano, że Donald Tusk podjął decyzję w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Dołączono wypowiedź, w której lider PO podkreślał, że w ten sposób przymuszono ludzi do dłuższej pracy i w ten sposób „miał pomóc PiS wygrać wybory”.
-Wiek został cofnięty, czyli efekt jest podwójnie negatywny
– mówił też były premier.
W filmie skomentowano, że z tych słów wynika, iż dla Donalda Tuska obniżenie wieku emerytalnego to negatywne działanie. Przypomniano też działania PO w sprawie OFE. – Nie Donald, ty już nic nie tłumacz – każdy wie, że kłamie i chcesz podnieść wiek emerytalny drugi raz – dodał lektor.
Jedno z pytań referendalnych 15 października będzie brzmiało: „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”.
Źródło: IAR, fot.ilustracyjne





![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! [STREAM] 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

