O godz. 18:00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie będzie celebrowana suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Homilię podczas mszy wygłosi ojciec Flawian Bularz, kaznodzieja z klasztoru Bernardynów w Lublinie. Tego dnia do sanktuarium pielgrzymują rodziny i służby mundurowe.
W 2008 r. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowiła święto ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej (jest również patronką stolicy Podkarpacia), a świątynia otrzymała tytuł „bazyliki mniejszej”. 10 lat temu obchodzono w Rzeszowie jubileusz 500-lecia objawień maryjnych.
Tekst: Alicja Karłowska, fot. diecezja.rzeszow.pl





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szesc-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19.-Piec-osob-poszkodowanych-AKTUALIZACJAWIDEO.jpg)

