Ponad 57 milionów złotych będzie kosztować realizacja piątego etapu tak zwanej „drogi lotniskowej” w okolicach Rzeszowa. Chodzi o fragment drogi wojewódzkiej numer 869. Ma ona umożliwić połączenie z autostradą A4, drogą krajową nr. 9 i S19. To z kolei umożliwi otwarcie terenów inwestycyjnych w gminach Głogów Małopolski i Świlcza.
To ważne połączenie komunikacyjne nie tylko dla gmin powiatu rzeszowskiego, ale także i dla regionu
– podkreśla marszałek Władysław Ortyl.
Ponad 3,5-kilometrowy odcinek będzie budowany od podstaw. Jak informuje Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie jest to korzystne rozwiązanie, gdyż budowa będzie przebiegać przez tereny niezamieszkałe, a co za tym idzie pozbawione podziemnych instalacji, które są najczęstszą przyczyną spowalniania prac. Inwestycja ma powstać za 44 miesiące.
Relacja Moniki Domino.
Tekst i fot. Monika Domino


![Referendum w sprawie odwołania Konrada Fijołka? Prezydent odpowiada Jackowi Strojnemu [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Nie ma powodów do niepokoju w naszym regionie – apeluje prezydent Rzeszowa](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/Konrad-Fijolek222222-1-350x250.webp)

![Ciężarówka uderzyła w bariery na A4. Utrudnienia w kierunku Krakowa 5 - Polskie Radio Rzeszów A4 częściowo odblokowana w kierunku Korczowej po wypadku ciężarówki [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/3d095232-794a-4aa8-a5c6-3009355271b4-120x86.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! [STREAM] 9 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

