380 nowych inwestycji powstanie na Podkarpaciu dzięki wsparciu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Blisko dwa miliardy złotych trafi do podkarpackich gmin i powiatów, m.in. na remonty i budowę kanalizacji, powstawanie boisk sportowych, poprawę infrastruktury drogowej.
Aż 40 mln złotych otrzyma stolica Podkarpacia. Jak powiedziała wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachanowska, miasto przeznaczy je na rozbudowę 9 LO i na dofinansowanie chirurgii szpitala miejskiego.
Pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych trafią też m.in. do samorządu województwa podkarpackiego w wysokości 39,5 mln zł; powiatu rzeszowskiego – 17 mln zł; do Przemyśla – 37,6 mln zł; Tarnobrzega – 30 mln zł i 20 mln zł do Krosna. Wsparcie finansowe otrzymają również mniejsze samorządy w naszym województwie.
Łącznie w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych samorządy w całej Polsce dostaną prawie 26 mld zł.
Relacja Weroniki Wilczyńskiej-Ortyl.
Tekst i fot. Weronika Wilczyńska-Ortyl









![Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA] 10 - Polskie Radio Rzeszów Zablokowana DK9 w Cmolasie. Zderzenie auta z motocyklem [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zablokowana-DK9-w-Cmolasie.-Zderzenie-auta-z-motocyklem-120x86.jpg)

