Od czasu do czasu w „rozmowach pod chmurką ” Marek Cynkar powraca do tematu wojny na Ukrainie. Tym razem spotkał się z wolontariuszami jednego z przemyskich ośrodków dla uchodźców i z samymi uchodźcami pytając, w jakim stopniu tragiczne doświadczenie zmieniło ich tok myślenia o sensie i wartości życia? Co motywuje ludzi do poświęcania ogromnej ilości czasu na pomaganie
ofiarom wojny?
Ponad rok temu, gdy Rosja napadła na Ukrainę, Przemyśl stał się
jednym z najważniejszych miejsc w Polsce. Mieszkańcy tego przygranicznego miasta wykazali się ponadprzeciętną aktywnością na rzecz pomocy uchodźcom.
Czy coś się zmieniło? Jak pomoc oceniają ci, którzy ją przyjęli?
fot. archiwum



![Świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy BMW 4 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Nowy sprzęt dla 16. jednostek OSP z Sędziszowa Małopolskiego [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Nowy sprzęt dla 16. jednostek OSP z Sędziszowa Małopolskiego [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC_5112-120x86.jpg)



