Wieczorem siatkarki PGE Rysic Rzeszów zagrają przed własną widownią mecz IV kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Rywalkami będzie belgijska drużyna Asterix Beveren, z którą wicemistrzynie Polski na wyjeździe wygrały 3;1.
-Absolutnie nie lekceważymy przeciwniczek. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich dwie groźne zawodniczki – mówi statystyk Rysic Mateusz Janik:
Zdaniem Mateusza Janika; ewentualne zwycięstwo za trzy punkty znacznie przybliży rzeszowianki do zajęcia drugiego miejsca w grupie, co daje perspektywę awansu do ćwierćfinału:
W tabeli grupy D prowadzi faworyt IMOCO Conegliano z kompletem 12 punktów w czterech meczach. Rysice mają po trzech meczach 5 punktów i o jeden wyprzedzają zespół ze Stuttgartu (cztery rozegrane spotkania), a tabelę zamyka Asterix z zerowym kontem.
Bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich pozycji trafią do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach zagrają w ćwierćfinałach Pucharu CEV.
Początek meczu w Rzeszowie w hali na Podpromiu o godzinie o 18. Zapraszamy na bezpośrednią transmisję na naszej antenie.
Tekst: Bartłomiej Wisz, fot. Polskie Radio Rzeszów


![Budowlani Łódź mistrzyniami Polski. DevelopRes Rzeszów przegrywa decydujący finał [RELACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Budowlani Łódź mistrzyniami Polski. DevelopRes Rzeszów przegrywa decydujący finał [RELACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC02119-350x250.jpg)
![Czy siatkarki DevelopResu Rzeszów obronią mistrzostwo Polski? Odpowiedź dziś późnym wieczorem 4 - Polskie Radio Rzeszów Dominacja na Podpromiu. DevelopRes Rzeszów pokonał BKS Bielsko-Biała 3:0 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC00641-350x250.jpg)




