21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Jej oznaki można już spotkać m.in. w Rzeszowie. W Rezerwacie Przyrody Lisia Góra pojawiły się m.in. zawilce, fiołki, kokorycz, ziarnopłon wiosenny i miodunka ćma. Pierwsze pąki liści wypuściły bez czarny i czeremcha. Jak powiedział nam dr Tomasz Wójcik z Kolegium Nauk Przyrodniczych UR, na rozwój wiosennych roślin największy wpływ mają słońce i odpowiednia wilgotność gleby. Gość audycji Kalejdoskop zachęcał w rozmowie z nami do obserwacji wiosennych kwiatów, bo ich okres kwitnienia ograniczony jest tylko do tej pory roku.
Z dr Tomaszem Wójcikiem rozmawia Iwona Piętak.Audycję Kalejdoskop prowadził Szymon Taranda.
fot. Iwona Piętak











![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 9 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

