Dziś od godziny 16:00 świętować będą rzeszowianie. Na Rynku będą mogli spróbować świątecznych potraw, takich jak żur z grzybami, pierogi, krokiety, gołąbki i świąteczne wypieki. Przed ratuszem zaparkuje także Autobus Ciepła, z którego wydawane będą ciepłe dania osobom potrzebującym. Bożonarodzeniowemu spotkaniu będą towarzyszyły występy artystyczne, m.in. koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Jest to jedno z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Świątecznemu Miasteczku.
Dziś do wigilijnego stołu zasiądą też mieszkańcy Mielca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Samorządowym Centrum Kultury. Czekają na nie szczególnie samotni i potrzebujący mielczanie, dla których będzie ono okazją nie tylko do spróbowania świątecznych potraw, ale także połamania się opłatkiem, złożenia świątecznych życzeń i wspólnego kolędowania. Wydarzenie uświetni chór Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.
Z kolei jutro nad opłatkiem spotkają się mieszkańcy Jarosławia. O 14:00 na Rynku wspólną wigilię władz miasta i jego mieszkańców rozpocznie odsłonięcie figury Michała Archanioła. Upamiętni nieistniejącą już kolegiatę Wszystkich Świętych, której zarys został odsłonięty podczas prac na jarosławskim Rynku.
Tekst: Weronika Wilczyńska-Ortyl, fot. Filip Kłęk

![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] 2 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25-350x250.jpeg)


![Utrudnienia na DK94 w Przeworsku. Zderzenie dwóch aut 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragedia w powiecie mieleckim. W wypadku zginęli: 19-latka, jej 12-letni brat i 18-letni chłopak [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/policja121-3-120x86.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

