Osoby samotne i potrzebujące już po raz dziewiąty zasiadły w Mielcu do wspólnego, wigilijnego stołu. Spotkanie organizują od 2015 roku władze miasta wraz z przedsiębiorcami. To dzięki nim na stole pojawił się barszcz, śledzie, kompot i świąteczne wypieki. Potrzebujący mieszkańcy otrzymali też paczki z artykułami spożywczymi. Jak mówią obdarowani, jest to niezbędna pomoc, ale także miły prezent świąteczny.
Tradycją bożonarodzeniowego spotkania w Samorządowym Centrum Kultury jest również wspólne kolędowanie razem z chórem Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.
Tekst i fot. Weronika Wilczyńska-Ortyl











![Utrudnienia na DK94 w Przeworsku. Zderzenie dwóch aut 12 - Polskie Radio Rzeszów Tragedia w powiecie mieleckim. W wypadku zginęli: 19-latka, jej 12-letni brat i 18-letni chłopak [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/policja121-3-120x86.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

