Ponad dziewięć godzin trwała akcja służb ratowniczych w Skołoszowie (powiat jarosławski). Wczoraj autokar jadący z Katowic, zderzył się z samochodem ciężarowym. Utrudnienia na odcinku drogi krajowej nr 77 między Jarosławiem a Przemyślem zakończyły się dopiero nocą. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.
Autokarem podróżowały 52 osoby. Ratownicy udzielili pomocy kilkunastu z nich, do szpitali zostały zabrane cztery, najbardziej poszkodowane osoby
– podsumował akcję brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Poszkodowani zostali przetransportowani m.in. do placówek w Przemyślu i Rzeszowie. Kierowca autokaru był trzeźwy. Pozostali pasażerowie, którzy nie ucierpieli w wypadku, zostali przetransportowani do miejsca docelowego.
Przypomnijmy, autokarem jechał do Arłamowa. Do wypadku doszło w poniedziałek. Ze wstępnych informacji wynika, że około godz. 13 autokar zjeżdżający z autostrady najechał na tira.
Tekst: Alicja Karłowska, fot. KP PSP w Jarosławiu



![Seria kolizji na Podkarpaciu. Zdarzenia w Rzeszowie, Jarosławiu i Stalowej Woli 4 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)

![Pożar w Nowej Dębie. Ogień objął ponad 20 hektarów [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w Nowej Dębie. Ogień objął ponad 20 hektarów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/STRAZ-POZARNA-1.jpg)


