Okres pandemii, a potem wybuch wojny na Ukrainie sprawiły, że znacząco spadło zainteresowanie uzyskaniem prawa jazdy. Jak powiedział Kamil Kalinka, dyrektor WORD-u w Tarnobrzegu, tendencja spadkowa wynikała również z rosnącej inflacji. Zwłaszcza rodzice, którzy płacili za kurs prawa jazdy, a potem egzamin, wstrzymywali się z decyzją o wydatkach.
W ubiegłym roku sytuacja znacząco się poprawiła. Mimo podwyżki zwiększyła się liczba przeprowadzonych egzaminów, wzrosło także zainteresowanie uzyskaniem uprawnień na inne typy pojazdów np. samochody ciężarowe i autobusy. Ponadto od września powróciła możliwość zredukowania punktów karnych poprzez odbycie płatnego kursu w ośrodkach ruchu drogowego.
Tekst: Robert Pytka, fot. pixabay.com




![Tragiczny wypadek na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Zrzut-ekranu-2026-07-04-151937-120x86.png)
![Tragiczny wypadek na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Zrzut-ekranu-2026-07-04-151937.png)

