Przy zbiorniku wodnym „Podwolina” koło Niska powstanie Centrum Edukacji Multimedialnej. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad tysiąca dwustu metrów znajdą się między innymi laboratoria, sale multimedialne oraz wystawiennicze.
Jak przekonuje burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk, ma to być centrum naukowe zarówno dla mieszkańców, jak i gości, którzy zechcą poznać historię miasta i okolic. Planuje się zastosować tu najnowsze techniki, znane już chociażby z Centrum „Łukasiewicza”. Zamierzeniem samorządu Niska jest także, by powstały laboratoria cyfrowe.
Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich. Trwa przygotowanie do przetargu i poszukiwanie wykonawcy, który w tym roku rozpocząłby prace przy budowie Centrum Edukacji Multimedialnej.
fot. archiwum



![Skoki ze spadochronem z najwyższego budynku w Rzeszowie przełożone [AKTUALIZACJA, STREAM] 4 - Polskie Radio Rzeszów Skoki ze spadochronem z najwyższego budynku w Rzeszowie przełożone [AKTUALIZACJA, STREAM]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/DSC08841-1-350x250.jpg)
![Skoki ze spadochronem z najwyższego budynku w Rzeszowie przełożone [AKTUALIZACJA, STREAM] 5 - Polskie Radio Rzeszów Skoki ze spadochronem z najwyższego budynku w Rzeszowie przełożone [AKTUALIZACJA, STREAM]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/DSC08841-1-120x86.jpg)

