Jest tam 110 miejsc postojowych dla samochodów, w tym taksówek. To część Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W ramach inwestycji przebudowano też ulice w okolicy dworca PKP. Na placu dworcowym będą zatrzymywać się autobusy miejskie, międzynarodowe i regionalne.
Podziemny parking jest czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest monitorowany. Postój trwający do 15 minut jest bezpłatny. Od 16 do 30 minuty postoju zapłacimy dwa złote, a za kolejne pół godziny cztery złote. Do 31 marca trwa promocja – pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, za drugą zapłacimy złotówkę. Na terenie parkingu zamontowano parkomaty.
Budowa parkingu podziemnego pod placem dworcowym wraz z przebudową dróg wokół dworca PKP kosztowała 66 milionów zł.
Tekst: Dariusz Kapała, fot. Filip Kłęk



















![[AKTUALIZACJA] Zderzenie busa z motocyklistą w Jaśle. Droga jest już przejezdna 20 - Polskie Radio Rzeszów Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych w Dębicy. Poszkodowana trafiła do szpitala](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/DSC08772-350x250.jpg)



