Władze powiatu mieleckiego przekazały na własność pogotowia działkę obok skrzyżowania ulic Wałowej i Kochanowskiego.
Jak mówił dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka, „do dziś pracownicy Pogotowia Ratunkowego stacjonujący w Radomyślu Wielkim marzą o nowej siedzibie”.
Niebawem wjadą tutaj koparki i zaczniemy budować podstację
– mówił.
Bliskość garaży pozwoli na jeszcze szybsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia i konieczności ratowania życia ludzkiego, co jest bardzo ważne dla naszych mieszkańców i gmin ościennych
– powiedział Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.
Obecna siedziba podstacji pogotowia ratunkowego w Radomyślu Wielkim powstała dwadzieścia lat temu. Jest najstarszą filialną placówką mieleckiego pogotowia.
Tekst: Łukasz Wacławek, fot. Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu

![Mieszkaniec Mielca aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków 2 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)







