Tysiące papierowych żonkili rozdadzą wolontariusze podczas jedenastych Przemyskich Pól Nadziei. W szkołach i przedszkolach powstają setki żółtych kwiatków będących symbolem wsparcia placówek hospicyjnych.
Jak podkreśla Agnieszka Łach, koordynatorka przemyskiej akcji, od kilku tygodni papierowe kwiaty powstają także w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przemyślu. W sobotę i niedzielę ponad dwustu wolontariuszy kwestować będzie przed kościołami i sklepami „Piotruś Pan”.
XI Przemyskie Pola Nadziei zainauguruje w niedzielę o godzinie 10.00 msza święta w kościele Ojców Franciszkanów. O godzinie 11.00 ulicami starego miasta przejdzie Marsz Żonkilowy, któremu przewodniczyć będzie Salezjańska Orkiestra Dęta „Augustino” pod batutą Krzysztofa Polnika.
Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na dokończenie budowy Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Bł. Rodziny Ulmów.
Relacja Grzegorza Janiszewskiego.
Tekst i fot. Grzegorz Janiszewski










![Pękła rura pod mostem w Przemyślu. Ruch na ulicy został wznowiony [AKTUALIZACJA] 11 - Polskie Radio Rzeszów Modernizacja sieci wodociągowej w gminie Baranów Sandomierski](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2024/05/wodociag-350x250.jpg)





